KRAJOWY FINAŁ PIOSENKI EUROWIZJI JUNIOR   Z  ALICJĄ REGA

 

Po wstępnych preselekcjach, które odbyły się w TVP w Warszawie, jest nam miło poinformować, że Alicja Rega pochodząca z Łysej Góry wystąpi w Krajowym Finale Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2017, który odbedzie się w Warszawie już w najbliższą niedzielę.

Konkurs będzie transmitowany na żywo w TVP 1, 1 października br. o godz 17:30

Alicja zaśpiewa utwór pt. „Mój dom” do słów i muzyki Marka Kościkiewicza. Premiera piosenki odbędzie 26 września (wtorek) na stronie internetowej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie (www.csw.info.pl), Facebooku Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie (www.facebook.com/csw.rzeszow) oraz Facebooku Alicja Rega (www.facebook.com/AlicjaRegaPL ).

Zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę 26 listopada br. na Junior Eurovision Song Contest w Tbilisi (Gruzja), wyłoni jury oraz  widzowie w głosowaniu SMS.

Aby głosować na Alicję należy wysłać SMS na numer: 7350 o treści „9”. Głosować będzie można wyłącznie podczas koncertu na żywo, przez 15 minut, na wyraźny znak prowadzącego koncert. Z jednego numeru telefonu można oddać jeden ważny głos.

Liczymy na Wasz głos.

ZAGŁOSUJ NA REPREZENTANTKĘ MAŁOPOLSKI I PODKARPACIA   !!!!

 

 

Alicja Rega to 14-letnia wokalistka z Łysej Góry w okolicach Tarnowa. Doświadczenie sceniczne zdobyła śpiewając od 5 roku życia na scenach konkursów i festiwali muzycznych.  Artystka zdobyła ponad 20 najwyższych nagród i Grand Prix na ogólnopolskich, jak i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Regularnie bierze udział w największych konkursach wokalnych Europy, m. in. na Malcie, Litwie, w Niemczech, Rosji, Estonii, Bułgarii, Czechach i w Polsce.

W 2015 roku była finalistką programu telewizyjnego “Mali Giganci” (TVN) i zdobyła tytuł “Najlepszego wokalu I edycji” oraz zdobywczynią II miejsca w programie “Hit Hit Hurra” (TVP1). W tym samym roku wystąpiła w dwóch utworach na płycie “Mali Giganci” wydanej przez Universal Music Polska. Do tej pory wokalistka pojawiła się w solowych wykonaniach na 4 wydanych albumach długogrających.

Wokalistka występowała u boku takich artystów jak Piotr Rubik, Grzegorz Hyży, Michał Szpak, Sound’n’Grace, Łukasz Zagrobelny i bracia Golec. Współpracowała także jako solistka z krakowską orkiestrą symfoniczną i tarnowską orkiestrą jazzową Big Contest Band.

Alicja obecnie uczy się w Gimnazjum Dwujęzycznym św. Kingi, a także w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia na wydziale jazzowym głos kształci w  Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Alicja stawia na swoją niezależną twórczość i skupia się obecnie nad komponowaniem autorskiego materiału w stylistyce popowej. Premiera pierwszego autorskiego singla “W rogu świata”  z teledyskiem planowana jest na jesień 2017 r.

źródło: materiały promocyjne A.Regi