DZIAŁAJ LOKALNIE to Program Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Centrum Animacji Społecznej „Horyzonty”

 

Łysa Góra od trzech  lat włącza się aktywnie w funkcjonowanie tego programu poprzez projekty realizowane przez LKS „Kłos Łysa Góra” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół  Ziemi Łysogórskiej „Krakus”.

Klub „Kłos” w poprzednim roku realizował projekt o nazwie „WALECZNE SERCE ŁYSEJ GÓRY”, którego główne założenie dotyczyło promocji zdrowego trybu życia poprzez podejmowanie aktywności sportowej oraz włączanie się w profilaktykę zdrowotną w postaci honorowego krwiodawstwa.  Dzięki realizacji tego projektu nasz klub sportowy wyszedł poza ramy swego standardowego działania i w bogatszy sposób wkroczył w życie lokalnej społeczności. Przypomnieć tylko należy, że oprócz rozgrywek sportowych dla dzieci oraz akcji krwiodawstwa podjętych wspólnie z miejscowym HDK, zrealizowany został m.in. konkurs plastyczny dla dzieci i młodziezy z łysogórskich placówek edukacyjnych, w którym udział wzięła niemal setka uczestników. Także powstanie niniejszej strony było jednym z ogniw ubiegłorocznego projektu.

 

Owocna współpraca w ramach „DZIAŁAJ LOKALNIE” sprawiła, że „Kłos” kolejny raz skorzystał z propozycji Centrum Animacji Społeczej „Horyzonty” z Tarnowa i złożył projekt pod tytułem „ŁYSOGÓRSKA AKADEMIA REKREACJI”. Głównym efektem obecnie realizowanego przedsięwzięcia ma być powstanie siłowni w podziemiach szkoły podstawowej. Przed nami jeszcze sporo pracy, ale cel nie pozwala by ustać w dążeniach. Ważnym elementem projektu są również starania o promocję dobrego wizerunku naszej miejscowości.

 

Rok 2010 to kolejny projekt realizowany przez LKS „Kłos”. Tytuł obecnego projektu to: „OŚRODEK AKTYWNEGO WYPOCZYNKU KŁOS”. Dzięki dotacji z Działaj Lokalnie na terenie przyległym do stadionu powstaje obecnie dodatkowe boisko, które ma służyć wszystkim mieszkańcom. Oprócz piłki nożnej będzię można na nim uprawiać również siatkówkę, koszykówkę oraz badminton. Znajdzie się także miejsce na odpoczynek ,urządzenie ogniska lub grillowanie.

Także Stowarzyszenie Przyjaciół  Ziemi Łysogórskiej „Krakus” włącza się w program „DZIAŁAJ LOKALNIE” – po ubiegłorocznej promocji ekologii przyszedł czas na utrwalanie ceramicznych tradycji Łysej Góry. To m.in. dzięki temu właśnie programowi w miejscowej szkole średniej odbyły się warsztaty ceramiczne, który przypomniały czasy świetności szkoły artystycznej oraz zakładu „Kamionka”.

 

Rok 2011 to z kolei następny projekt LKS „Kłos”. Sektor R jak rekreacja, bo taka jest nazwa przedsięwzięcia z pewnością wyzwoli kolejne pokłdey społecznej energii!

W ramach tego projektu zostanie m.in


 

Szczegóły dotyczące programu znajdują się pod następującym adresem  internetowym:

 

 

www.horyzonty.org.pl