W sobotę 20.01.2018 r. w gościnnych murach łysogórskiej szkoły podstawowej odbył się tradycyjny Dzień Seniora organizowany przez panią sołtys Bożenę Sachę. Spotkanie poprzedziła msza święta w kościele parafialnym w Łysej Górze. Po jej zakończeniu seniorzy udali się na salę gimnastyczną, gdzie czekały na nich atrakcyjne występy artystyczne oraz wspaniały poczęstunek. Wśród zaproszonych gości byli starosta brzeski Andrzej Potępa, wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dyrektor ŚDS Łysa Góra Jolanta Piech, kierownik WTZ w Zawadzie Uszewskiej Marian Piech oraz przewodniczący RG Dębno Piotr Matura.
Część artystyczna rozpoczęła się od przedstawienia w wykonaniu podopiecznych ŚDS Łysa Góra oraz występu laureatów Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek . Na scenie pojawiła się również reprezentantka Polski na niedawnym konkursie Eurowizja Junior – łysogórzanka Alicja Rega. Szczególne wzruszenie wywołał zaś występ dziecięcej grupy ZPiT Kamionka Łysa Góra z towarzyszeniem kapeli ludowej DCK. Warto przy tym dodać, że zespół Kamionka po latach zawieszenia działalności, zaczyna powoli zyskiwać nowe życie. Obecnie dwie grupy odbywają regularne próby: dziecięca pod okiem nauczycielek przedszkola i szkoły podstawowej Bożeny Sachy oraz Bożeny Czajkowskiej oraz młodzieżowa pod okiem Zbigniewa Kurala, który objął swoją opieką całość odradzającego się zespołu. Oprócz tego w gotowości do występów pozostaje grupa starszych tancerzy, która pamięta nie tak przecież odległe lata świetności Kamionki. Choć przed zespołem jeszcze wielka praca wydaje się, że czynione od ok. dwóch lat starania zaczynają przynosić coraz bardziej wymierne efekty.
Atrakcyjne występy, smaczny poczęstunek, a przede wszystkim ciepła, rodzinna atmosfera, po raz kolejny okazały się receptą na bardzo udane spotkanie i licznie zgromadzeni najstarsi mieszkańcy naszej miejscowości w radosnych nastrojach mogli świętować swój dzień. Wielka praca wykonana przez panią sołtys Bożenę Sachę wraz ze wspierającymi ją paniami znalazła odzwierciedlenie nie tylko w wysokiej jakości przygotowania sali, posiłków i niespodzianek dla seniorów, ale przede wszystkim w uśmiechach, które zagościły na ich twarzach.

Poniżej galeria zdjęć (żródło: Gmina Dębno):