W przedostatnią niedzielę czerwca w Łysej Górze odbył się tradycyjny festyn „Powitanie Lata w amfiteatrze Krakus organizowane przez OSP Łysa Góra oraz Dębińskie Centrum Kultury. Jak co roku na scenie sporo się działo i publiczność mogła zobaczyć wiele różnorodnych występów, wśród których były m.in. występ dzieci z ogniska muzycznego DCK, inscenizacja „Jak Wojtek został Strażakiem” w wykonaniu OSP Łysa Góra przygotowana przez ks. Mariusza Ogorzelca, prezentacje artystyczne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze występ Scholi Dominikańskiej „Affectus Populi” , występ wokalno – muzyczny Sylwii Pasek i Łukasza Wełny oraz zespołu „Smerek”. Wszyscy artyści otrzymali kwiaty i upominki przygotowane przez panią sołtys Bożenę Sachę. Imprezie towarzyszyły również warsztaty plastyczno-ceramiczne prowadzone przez Fundację Ceramiki Polskiej XX wieku z Warszawy. Całość została podsumowana zabawą taneczną. Najważniejszym punktem programu był jednak występ ZPiT Kamionka Łysa Góra, który po latach pozostawania w zawieszeniu wystąpił w niemal pięćdziesięcioosobowym (!) składzie, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem licznie zgromadzonych mieszkańców.
Wśród obecnych gości byli starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, którym organizatorzy podziękowali za wsparcie realizowanych projektów i wszelką pomoc.
Impreza była częścią projektu „Czas na kulturę!” realizowanego przez OSP Łysa Góra przy finansowym wsparciu Powiatu Brzeskiego.

Poniżej galeria zdjęć Renaty Najberek: