Piknik rekreacyjny mamy już za sobą. Pogoda nadspodziewanie wręcz dopisała i impreza przebiegła zgodnie z planem. Do Łysej Góry zjechały 32 załogi tuningowanych samochodów a dość licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć niezwykle widowiskowe pokazy.

Powszechny aplauz wzbudziło m.in. popisowe „palenie gumy” w wykonaniu kierowcy z Nowego Sącza, który nie miał litości dla swojego żółtego seicento. Cieszy również fakt, że z zainteresowaniem spotkały się również liczne konkurencje, w których startowali przedstawiciele publiki. Podczas całego pikniku panowała bardzo dobra atmosfera , co objawiało się m.in. wzorową postawą publiczności podczas pokazów samochodowych, dzięki czemu mogło być zapewnione całkowite bezpieczeństwo obserwatorów. Innymi słowy: w Łysej Górze jest miejsce na tego rodzaju plenerowe imprezy. Trzeba przyznać, że ewolucje wykonywane przez załogi samochodów TTT nie tylko budziły podziw, ale i przyprawiały widzów o zawrót głowy. Nie mniej efektowne okazały się ewolucje akrobatyczne w wykonaniu Marcina Gurgula i Arka Smólskiego. Maciej Marek (zawodnik koszykarskiej druzyny Unii Tarnów) oraz Paweł Sacha dali natomiast znakomity pokaz wsadów do kosza. Miejmy nadzieję, że miniona impreza nie tyle przeszła do historii, co dała początek nowej tradycji w Łysej Górze – tradycji związanej z rykiem silników, kręciołkami i saltami w jednym.

 

Tymczasem kieruję słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili  się do realizacji tej imprezy, są to :

 

Ekipa Tuning Team Tarnów – ufundowanie nagród i nade wszytko znakomite pokazy samochodowe

ZSTiO Łysa Góra – udostępnienie obiektów szkolnych, pomoc organizacyjna, zaangażowanie uczniów w trakcie imprezy, szczególne słowa uznania należą się Pani Elżbiecie Przyłuckiej, która oprócz  wykonania własnej pracy przy imprezie, kierowała również poczynaniami swoich uczniów, którzy bardzo ładnie zaznaczyli swoją aktywność m.in. poprzez udział w rozgrywkach sportowych

OSP Łysa Góra – zapewnienie bezpieczeństwa podczas imprezy

Dębińskie Centrum Kultury w osobie dyrektora Andrzeja Potępy – udostępnienie sprzętu nagłaśniającego

 

organizację imprezy wsparli również:

Ryszard i Mirosław Mytnikowie – „Studio Delta”

Andrzej Sacha   – Firma „And – Car”

Henryk Baran – Zakład wulkanizacji opon

Pani Maria Pawluk – opieka medyczna

 Szczególnie dziękuję również kolegom z „Kłosa” oraz tym sympatykom naszej drużyny, na których spoczął główny ciężar organizacji pikniku.  

Piotr Matura

 

Poniżej wstępna fotorelacja autorstwa Jakuba Bujaka: