Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się zajęcia  dla pań prowadzone na hali sportowej łysogórskiej „podstawówki”. W każdym tygodniu odbywają się dwa spotkania (poniedziałek i czwartek , od g. 17:30). Okazuje się, że nawet potężny wyż, który gnębił ostatnio nasz kraj bardz niskimi temperaturami, nie ostudził zapału uczestniczek zajęć. Pomimo trzaskającego mrozu każde spotkanie przyciągało pełne entuzjazmu i sportowego zacięcia kobiety. Urozmaicona forma ćwiczeń – elementy aerobicu, gier zespołowych, a także spacery w terenie przyciągały nowe uczestniczki nawet spoza Łysej Góry – swoją reprezentację na zajęciach ma sąsiednie Jaworsko. Także problemy z dostawami prądu nie były w stanie storpedować harmonogramu treningów.

             Jak podają niektóre żródła, sylwetki uczestniczek zajęć – smukłe jeszcze przed rozpoczęciem cyklu spotkań – z każdym tygodniem smukleją jeszcze wyraźniej. Co więcej, uczestniczki z chęcią podejmują inicjatywę i niekiedy wyręczają Panią Janinę Nosek, bez której program ćwiczeń w ogóle by nie wystartował, w prowadzeniu poszczególnych spotkać, co pozwala im wykazać się nie tylko zapałem do samego treningu, ale i pomysłowością w tworzeniu zestawów ćwiczeń. Słowem są to zajęcia dla kobiet dynamicznych i kreatywnych lub dla tych, które właśnie dynamikę i kreatywność chcą uzyskać.

              Duże zaintersowanie zajęciami bardzo cieszy, ale dodajmy, że planowane jest rozszeżenie formuły spotkań poprzez udostępnienie paniom nowopowstałej siłowni, którą stworzył LKS „Kłos” Łysa Góra w ramach projektu „Łysogórska Akademia Rekreacji” * we współpracy z miejscowym zespołem szkolno – przedszkolnym. Dopracowania wymagają jednak pewne szczegóły formalne, toteż niedługo zostanie podana bardziej szczegółowa informacja dotycząca formy udostępnienia siłowni.

Dla kobiet, które wciąż się wahają-mała zachęta:

http://www.kobieta.pl/zdrowie/fitness/zobacz/artykul/12-powodow-dla-ktorych-powinnas-cwiczyc/

*Projekt zrealizowany w ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE VI